Muhabbet Duası

Muhabbet İçin Etkili Dua

Her evlilikte sorunlar yaşanabilir. Önemeli olan bu tarz sorunları aklıselim bir şekilde konuşarak aşmaktır. Evlilik her iki tarafında karşılıklı sevgi ve saygıyla yürütmesi gereken önemli bir müessesedir. Eşler birbirine anlayışlı yaklaşarak birçok sorunu aşabilir. Fakat bazı durumlarda her iki taraf da işleri daha fazla zorlaştırarak, evlilik kurumuna zarar vermektedir. Hepimizin bildiği gibi boşanma dinimizde hoş karşılanmayan, fakat buna rağmen yasaklanmayan da bir olaydır. İşi boşanmaya götürmeden önce elimizden gelen her türlü fedakârlığı yapmalıyız. Bu fedakârlıkların başında da duâlar gelmektedir.

Muhabbet duası okuyan kişinin kendisi de karşısında bulunan kişiler de bütün ön yargılarından kurtulur ve ilişkilerini sevgi üzerine tesis eder. Bu duanın yüzü suyu hürmetine ailelerde huzur tesis edilir ve birbirini seven insanların muhabbeti artar.

Sadece helalin için okunabilir

Dua etmek, ibadet hükmünde kabul edilir. Bu itibarla kişi kendisini günaha sürükleyecek bir mevzuda dua edemez. Ancak helal dairesi içinde olmak koşulu ile her türlü dilek ve hacet için dua edilebilir.

Aslında önemli bir dilek duasıdır

 • Karı koca arasındaki muhabbetin artmasını dilemekÇocukların hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini sağlamak
 • Müminlerin amirlerine ve liderlerine bağlılığını güçlendirmekEvlenme niyetiyle bir kişiye kendisini sevdirmek
 • (Dua bu maksatla okunduğunda sadece bekar kişilere yönelik okunur. Başkası ile nikahlı bir kişi için bu duayı
 • okumak kişinin günaha girmesine neden olur.)
 • Arkadaşlar arasındaki dostluğun pekişmesini sağlamak
 • İnsanların ailelerine ve mesleklerine bağlanmasına vesile olmak
 • Burada ifade edilenler dışında kişinin yaşamında hayırlara vesile olacak her türlü gönül yakınlığını tesis etmek
 • için bu duanın okunabileceğini bir kez daha vurgulamak yerinde olacaktır.

Duanın kabul olunabileceği zamanlar

Muhabbet duası özel hayatla ilgili bir duadır. Bu tür duaların makbul kabul edildiği zamanlar yatsı namazı sonralarıdır. Dua edecek müminler yatsı namazından sonra sakin bir yere çekilecek ve aceleci davranmadan huşu içinde duasını okuyacaktır.  Eğer yatsı namazından sonra dua etmeye imkân bulunamazsa kişinin diğer vakitlerde de dua etmesinde bir mahzur yoktur. Ancak duanın okunma usulü konusunda büyük alimlerin önerilerine kulak vermek inşallah daha hayırlı sonuçlara vesile olacaktır.

Duanın okunacağı geceler

Bu etkili duayı üç gün (gece) peş peşe okumanın daha faziletli olacağı ifade edilmiştir. Kişi her okumada dua sözlerini üçer defa art arda okuyacaktır. Yani her gece 3 defa dua okunacak ve duaya 3 gece devam edilecektir. Böylece dua toplamda 9 defa okunmuş olacaktır.

Duanın İcabetini Artıran İki Önemli Unsur Vardır

Duanın kabulünü kolaylaştırmak için büyük alimler iki önemli hususu göz önünde bulundurmanın önemine değinmişlerdir. Bu önemli hususlar abdest ve sadakadır. Muhabbet duası ayetlere ve surelere dayanmaktadır. Yani duanın özü Kuran-ı Kerim’dir. Bu itibarla dua sözlerini kesinlikle abdestli biçimde okumak gerekir. Abdestli biçimde dua okumak müminin duaya gösterdiği özeni ifade eder ve duanın kabulünü kolaylaştırır. Muhabbet duasında dikkat edilecek bir diğer önemli nokta ise dua edilen günlerde bir miktar sadaka vermektir. Sadaka vermek kişinin her türlü musibetten korunmasını temin eder, malının bereketlenmesini sağlar ve el açtığında ellerinin boş çevrilmemesine vesile olur.

Duayı içten duygularla etmeliyiz

Muhabbet duasını okuyarak sevdikleri ile mutlu bir yaşam sürdürmeyi dileyen kişiler duanın tüm usul ve adap ilkelerine uymalıdır. Zira unutulmamalıdır ki kişi dua ederken yüce Rabbine yönelmekte ve isteklerinin gerçekleşmesi için O’ndan yardım istemektedir. Bu gerçeğin farkında olmak ve dua edilirken çok duyarlı davranmak gerekmektedir. Dua eden müminler duanın kabulü konusunda usul ve adap ilkelerinden daha önemli olan hususun “içten duygularla dua etmek” olduğunu unutmamalıdır. Kişinin tüm kalbi ile Rabbine el açması halinde inşallah sesi Arş-ı Ala’da duyulacak ve dualarına karşılık görecektir.

Duanın kabul görmesi için seçilen dualar

İslam tarihi boyunca pek çok farklı muhabbet duası okunmuştur. Bunlar içinde en tesirli olanı ve en yaygın kabul göreni hiç kuşkusuz ki “Uzun Muhabbet Duası”dır. Uzun Muhabbet Duası Kuran’dan alınan 7 niyaza dayanmaktadır. Bu niyazların bir kısmı ayet bir kısmı ise suredir. Ayetler ve sureler okunmadan önce duanın niyet bölümü vardır. Kişi niyetini sözlü olarak ifade edebileceği gibi içinden de geçirebilir. Zira yüce Allah, kullarının söylediklerini de içlerinden geçirdiklerini de bilir. Ancak dua etmeden önce niyetini açıkça beyan etmek elbette ki daha hayırlıdır.

Duanın niyeti ve okunuşu

 • Duanın niyeti
 • Besmeleyi şerif
 • Nisa suresi 132. ayet
 • Tevbe suresi 129. ayet
 • Meryem suresi 96. ayet
 • Rum suresi 21. ayet
 • İnşirah suresinin tamamı
 • Duha suresinin tamamı
 • Fatiha suresinin tamamı
 • İfade edilen bu teşkil sırasına göre duanın tam sözleri şöyle olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla.

Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.

İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda.

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun.

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.

Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

El hamdü lillahi rabbil alemin. Er rahmanir rahıym. Maliki yevmid din. İyyake na’büdü ve iyyake nesteıyn. İhdinas sıratal müstekıym. Sıratallezine en’amte aleyhim ğayril mağdubi aleyhim ve lad dallin. (amin)

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Sevgilim sürekli başka kadınlarla konuşuyordu her seferinde yakalıyorum özür diliyor tekrar affediyorum çünkü onu çok seviyorum artık napıcağımı şaşırdım derken Allah burak hocamı karşıma çıkardı kuantum celbi harmura celbi çalışması yaptırdım şimdi herşey tam istediğim gibi okumaları zaten burak hocam yapıyor çok etkili süper sonuç kesinlikle tavsiye ederimmm

 2. Ben daha önceden vefk yaptırmıştım ama olmamıştı. Burak hocama bunu izah ettim. O da celp isminde bir işlemden bahsetti. Vefk gibi kuralları yokmuş sadece üzerinde taşıyorsun. Gümüşe kaplattırdım üzerimde taşıdım sadece. Etkisini yaklaşık bir aydan snra görmeye başladım vefk olmamıştı bende ama bu celp çok etkili gerçekten. Bekliyorsun ama sabretmeye değer celp en iyisi dualarınıda burak hocam okuyor. Mail adresi de sitede var ben yine yazayım: dua@duasitem.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Hocaya Ulaş
Merhaba
Merhaba